Deutz-Fahr

Agrotron X

Agrotron X: wielki projekt 


Gospodarstwa wielkotowarowe oraz firmy świadczące usługi mają szczególne wymagania odnośnie ciągnika: powinien on sprostać najcięższym pracom uprawowym, jak również sprawdzać się w transporcie. Agrotron X spełnia te oczekiwania w sposób niezawodny i ekonomiczny, dostosowując się do różnego rodzaju zastosowań i zapewniając jednocześnie nieporównywalny komfort pracy. Założenie maksymalnej widoczności, osiągnięte poprzez zastosowanie panoramicznej kabiny i opadającej maski silnika, to niepowtarzalne cechy charakterystyczne ciągnika Agrotron. Bogate wyposażenie seryjne sprawia, że ciągnik ten jest w stanie sprostać wszelkim potrzebom i zadaniom. Jednocześnie logiczne rozmieszczenie sterowników gwarantuje prostą obsługę, co z kolei pozwala na szybkie opanowanie sterowania ciągnika przez nowych operatorów, a tym samym natychmiastowe osiągnięcie maksymalnej wydajności. Zalety te mają szczególnie znaczenie w przypadku firm świadczących usługi, dla których cenna jest każda minuta.

 

 

Szeroka gama możliwych zastosowań

Zalety:

 silnik DEUTZ Common Rail Euro III, 6 cylindrów, 24 zawory, pojemność skokowa 7146cm³, turbo intercooler, regulacja elektroniczna oraz system recyrkulacji spalin
 silnik kompatybilny w 100% z biodiesel (B100)
 skrzynia biegów o 6 zakresach z AUTOMATIC POWERSHIFT (4 biegi załączane elektrohydraulicznie pod obciążeniem poprzez przycisk): 40P+40T z super reduktorem, prędkość maksymalna 50 km/h ograniczona do 40 km/h przy ekonomicznych obrotach silnika
 układ hydrauliczny zamknięty „Load Sensing” z pompa o zmiennej wydajności
 most przedni na zawieszeniu hydraulicznym oraz kabina amortyzowana na zawieszeniu pneumatycznym regulowanym automatycznie
 kabina na zawieszeniu pneumatycznym o regulacji automatycznej

 

Agrotron X

Model został stworzony z myślą o osiąganiu najwyższych poziomów wydajności, poprzez zastosowanie zaawansowanej technologii i wysokiego poziomu komfortu. Od orki, poprzez transporty, do prac w kombinacji, Agrotron X, powstał dla najbardziej wymagających użytkowników, dla największych pól, dla najcięższych prac. Wszystko jest sterowane automatycznie poprzez precyzyjny i niezawodny system, dzięki któremu możliwe jest pełne wykorzystanie możliwości ciągnika, gwarantując tym samym maksymalne osiągi i wyjątkowy komfort pracy.

Nowoczesna jednostka napędowa 
Deutz Common Rail (DCR), system recyrkulacji spalin AGRex, turbo, intercooler, regulacja elektroniczna, podwójny układ chłodzenia ciecz/olej. Są to niektóre z głównych cech nowych silników DEUTZ Euro III serii 2013, w które wyposażony jest Agrotron X.

Wszechstronna skrzynia biegów
PowerShuttle i APS (Automatic PowerShift) oferują przekładnię z 6 zsynchronizowanymi stopniami i 4 biegami pod obciążeniem dla każdego zakresu prędkości roboczej. APS automatyczna zmiana prędkości pod obciążeniem, zapewnia operatorowi komfortowe warunki pracy. Zestopniowanie przekładni wykorzystuje stałą moc silnika i umożliwia wyeliminowanie niepotrzebnych zmian biegów.

Powershuttle
Przekładnia o 4 biegach i załączana pod obciążeniem z Power-Shuttle umożliwia łagodne ruszanie oraz zmianę kierunku jazdy bez użycia sprzęgła.

Wielki komfort
Uprawy na dużych powierzchniach oznaczają długie dni pracy. Poza doskonałą widocznością, panoramiczna i przestronną kabiną Agrotron wyposażona jest w wszelkie elementy wpływające na poziom komfortu pracy, takie jak: fotel AEROMAT MAXIMO na pneumatycznym zawieszeniu i automatyczną regulacją do wagi operatora, kabina na pneumatycznym zawieszeniu oraz ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich sterowników, w tym wielofunkcyjnego podłokietnika PowerComS.

WOM i podnośnik przedni
WOM przedni o prędkości 1000 obr./min. załączany elektrohydraulicznie i podnośnik przedni o udżwigu 5000 kg, umożliwiają łatwe i szybkie zaczepianie przedniego osprzętu.

 

Opis na stronie producenta

Agrotron L

Nowy AGROTRON L730 - niezawodność i bezpieczeństwo


Nowy AGROTRON L730 to ciągnik zaawansowany technologicznie ciągnik przeznaczony do wykonywania wielu różnych zadań – od prac polowych po transport. Wyposażony w sterowany elektronicznie silnik Deutz Common Rail spełniający normę emisji spalin Euro III jest przystosowany do pracy z paliwem Biodiesel B100. Dzięki zastosowaniu wysokociśnieniowego układu wtrysku paliwa osiągnięto wysoką sprawność i dobre parametry w zakresie niskiego zużycia paliwa.


Nowy Agrotron L 730 posiada szereg dodatkowych opcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Należy do nich między innymi układ hamulcowy POWERBRAKE, układ, który jest także wykorzystywany w samochodach łączący układ hamulcowy ze wspomaganiem oraz elektroniczny hamulec postojowy. Układ zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas zatrzymania lub postoju ciągnika także na pochyłym terenie. Pod względem komfortu nowa kabina Agrotrona L 730 Klasy S oferuje: pneumatyczne zawieszenie, efektywną izolację dźwiękową obniżającą poziom hałasu wewnątrz, maksymalną widoczność dzięki dużej powierzchni szyb wynoszącej 6,5 m2 oraz szklany dach wysokiej widoczności. Wnętrze kabiny w całości zostało zaprojektowane na nowo. Seria L modeli Agrotron, podobnie jak inne modele Agrotron, została wyposażona w standardzie w podłokietnik PowerComS oraz jako wyposażenie opcjonalne iMonitor.

 

AGROTRON L: moc, niezawodność, pewność


AGROTRON L to model, który wyróżniają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przede wszystkim nowy silnik Deutz Common Rail Euro III sterowany elektronicznie, kompatybilny w 100% z biopaliwem. Moc maksymalna 197 KM/145 kW i 220 KM/162 kW, pojemność skokowa 7146 cm³, to wydajność i jednocześnie niskie zużycie paliwa, czyli kwintesencja filozofii powstawania silników DEUTZ.


Dopełnieniem jest innowacyjna skrzynia biegów Powershift o 3 przełożeniach i 9 biegach załączanych pod obciążeniem, będąca w stanie przenieść/ przełożyć z maksymalną efektywnością/ skutecznością całą moc silnika na wykonywaną pracę. Ponadto, Agrotron L jest wyposażony w geometrię DRP, która zapewnia lepszy uciąg podczas pracy z osprzętem w ekstremalnie trudnych warunkach.
Sekwencyjną zmianę biegów wykonuje się poprzez przycisk, z kolei dzięki funkcji Automatic Powershift możliwy jest automatyczny dobór optymalnego przełożenia w zależności od obciążenia i obrotów silnika. Innymi zastosowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami są: inwersor hydrauliczny załączany pod obciążeniem oraz system SDS - Sequential Drive System, który umożliwia zaprogramowanie powtarzanych operacji.

 

Opis na stronie producenta

Agrotron M

Optymalne zarządzanie jest głównym celem właścicieli gospodarstw rolnych. Rola nie ogranicza
się jedynie do kierowania pracą operatorów sprzętu ale ma znacznie szersze znaczenie, obejmuje zakup maszyn, zarządzanie samym gospodarstwem i pracownikami oraz logistykę. Podejmowane decyzje mają ogromne znaczenie i bezpośrednio wpływają na wyniki ekonomiczne gospodarstwa. 

Ostateczne decyzje poprzedza najczęściej proces zdobywania informacji oraz danych na
temat maszyn. Rolnicy z zaangażowaniem uczestniczą w pokazach i testach, korzystają
ze wskazówek doradców. Decyzja o zakupie jest zawsze podejmowana na podstawie
racjonalnych kryteriów będących w stanie zagwarantować sukces gospodarstwa.

 


Dlatego właśnie wybór oparty o racjonalne przesłanki i gruntowną wiedzę na temat marki
DEUTZ-FAHR jest sposobem na osiągnięcie celów jakimi są: duże zbiory, osiąganych
dzięki zastosowaniu maszyn będących w stanie sprostać wszystkim potrzebom. Agrotron M
to ciągnik o nowoczesnej stylistyce opracowany przez konstruktorów firmy, która ma
75-letnie doświadczenie w konstruowaniu ciągników, lidera przemysłu maszyn
rolniczych, stosowaniu nowoczesnej technologii. Agrotron M stanowi z pewnością
ciekawą propozycję dla tych, którzy poszukują ciągnika wydajnego, wszechstronnego
o wielu zastosowaniach. Gama Agrotron M to „rodzina” ciągników, która stanowi dzisiaj
jedną z najbardziej kompletnych i nowoczesnych linii ciągników na rynku. Gama obejmuje
9 modeli, które oferują nieporównywalną różnorodność w zakresie wyposażenia.

Model Agrotron M oferuje doskonałą widoczność, osiągniętą dzięki zastosowaniu
panoramicznej kabiny i opadającej maski silnika, to niepowtarzalne cechy charakterystyczne
modelu Agrotron M. Agrotron M zapewnia wysoką wydajność, stałą wartość maszyny
w czasie eksploatacji oraz sukces ekonomiczny gospodarstwa.

 

Opis na stronie producenta

Agrotron TTV 610-630

Agrotron TTV serii 600 – pełna kontrola, wydajność, niezawodność

Wysoka wydajność w pracach polowych, szybkość w transporcie, łatwe sterowanie, możliwość szybkiego wykonania czynności obsługowych: to tylko wybrane wymagania współczesnego rolnictwa stawiane przed nowoczesnym ciągnikiem rolniczym. Modele Agrotron TTV 610 / 620 / 630 spełniają wszystkie te wymagania. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami osprzętu, a co za tym idzie staje się bardzo uniwersalnym narzędziem do pracy.

 

Komfort pracy
Warunki pracy operatora mają także duże znaczenie. Konstrukcja kabiny, rozmieszczenie przyrządów sterowniczych, szeroko otwierane, całkowicie przeszklone drzwi wejściowe sprawiają, że praca z użyciem ciągników Agrotron TTV 610 / 620 / 630 to prawdziwa przyjemność.

 

Opis na stronie producenta

Agrotron TTV 410-430

Nowy Agrotron TTV serii 400

Nowy Agrotron TTV 410 / 420 / 430 został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rolnictwa. W konstrukcji zastosowano najnowsze osiągnięcia technologiczne. Modele wyposażono w nowe silniki 4-cylindrowe DEUTZ, wydajny bezstopniowy układ napędowy i rozbudowany układ hydrauliczny. Agrotron TTV serii 400 to nowoczesny ciągnik wielozadaniowy. Posiada cztery
prędkości WOM, przestronną i komfortową kabinę.

 

Niezależnie od wykonywanych zadań Agrotron TTV 410 / 420 / 430 cechuje się niskim zużyciem paliwa. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwoliło lepiej wykorzystać możliwości ciągnika i obniżyć koszty jego eksploatacji.

 

Opis na stronie producenta

Agrotron K

AGROTRON K: MAŁY GIGANT 

Nowoczesny ciągnik rolniczy powinien zaspokajać różnorodne potrzeby: wydajność i wszechstronność w pracach polowych, zwrotność w pracach w obrębie zabudowań gospodarskich oraz szybkość podczas transportów i przejazdów. Ponadto powinien posiadać kompaktowe wymiary oraz wyposażenie odpowiednie dla różnych warunków pracy. Dopełnieniem powinien zapewniać również odpowiedni komfort i ergonomię miejsca pracy operatora. Agrotron K spełnia wszystkie te warunki: bogate wyposażenie, zwarta budowa, zaawansowana technologia komponentów oraz najwyższa klasa komfortu. Cechy te są idealne dla profesjonalnego i odnoszącego sukcesy zarządzania nowoczesnego gospodarstwa.

 

Unikalna koncepcja kabiny
Kabina Agrotron K zapewnia kierowcy doskonałą widoczność oraz przestrzeń w miejscu pracy w porównaniu z innymi modelami ciągników kompaktowych. Ergonomiczne elementy obsługi oraz doskonałe warunki w kabinie, zapewniają komfort i wydajność pracy.

Oszczędne i mocne silniki
Najnowsza generacja silników DEUTZ Euro III (również w wersji Common Rail), oszczędne, z elektroniczną regulacją, posiadają szeroki zakres momentu obrotowego i stałej mocy, co zapewnia elastyczny i oszczędny napęd przy różnych obciążeniach.      


Perfekcyjnie dopasowana skrzynia biegów
Nowy układ napędowy ZF 7100,  ze skrzynią biegów o 4 zakresach z POWERSHIFT (3 biegi załączane elektrohydraulicznie pod obciążeniem, poprzez przycisk) zapewniają odpowiednią prędkość  w zależności od potrzeb.

WOM o czterech prędkościach
Cztery prędkości WOM-u (540, 540 E, 1000, 1000 E) zwiekszają możliwości wykorzystania ciągnika oraz jego wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. 

Unikalny design i styl Agrotrona K w połączeniu z charakterystyką high-tech, sprawia, że modele te są niepowtarzalne i idealne dla wszystkich gospodarstw rolnych. Agrotron K: mały gigant.

 

Opis na stronie producenta

Agrotrac


Zalety:

silnik SDF serii 1000 Euro III, 6 cylindrowy, turbodoładowany z Intercoolerem
 elektroniczne sterowany układ wtryskowy
 prędkość maksymalna 40km/h
 mechaniczna skrzynia biegów 24P + 12T lub 16P + 12T, 4 synchronizowane przełożenia w 3 gamach z super-reduktorem lub mini-reduktorem
 układ hamulcowy zintegrowany, hydrostatyczny, tarczowy na 4 koła
 zbiornik paliwa o pojemności 295 litrów
 pompa układu hydraulicznego o wydajności 68 l/min
 wyciszona kabina zawieszona na silentblock
 wydajne układy ogrzewania i wentylacji
 klimatyzacja i szyber-dach szklany w wyposażeniu opcjonalnym

 

Solidny ciągnik do prac polowych i transportu
Model Agrotrac 610 / 620 został zaprojektowany do wykonywania wielu różnych zadań, od prac polowych po transport. Dzięki wszechstronności, dużej wydajności i solidnej konstrukcji –
Agrotrac doskonale sprawdza się w pracach polowych. Ciągnik zaspokaja potrzeby użytkowników w zakresie mocy silnika od 140 do 163KM. Obydwa modele wyposażono w mocny sześciocylindrowy silnik o pojemności 6 litrów. Przyrządy sterownicze w kabinie ciągnika rozmieszczono w sposób ergonomiczny. Ich obsługa nie przysparza problemów, jest wygodna i intuicyjna.

 

Opis na stronie producenta

Agrofarm TTV/ProfiLine

Agrofarm TTV - zdobywca tytułu MACHINE OF THE YEAR 2012 w kategorii: Ciągniki kompaktowe (do 120KM)


Agrofarm TTV / Profiline - prosta droga do sukcesu w gospodarstwie
Celem prowadzenia gospodarstwa rolnego jest osiąganie zysków.  Żeby sprostać wymaganiom właściciele gospodarstw muszą podejmować dalekosiężne decyzje dotyczące wyposażenia technicznego.

Decyzja dotycząca zakupu nowego ciągnika nie jest łatwa. Zwykle poprzedzają ją rozmowy, konsultacje i zbieranie informacji. Ostatecznie wybór zawsze jest poparty racjonalnymi przesłankami, kalkulacją kosztów eksploatacji i utrzymania ciągnika. Rolnicy najczęściej wybierają sprawdzone maszyny znanych marek. Jednym z takich ciągników jest Agrofarm 420 / 430 Profiline / TTV.

Ciągnik uniwersalny
Seria ciągników Agrofarm 420 / 430 Profiline/TTV została zaprojektowana specjalnie do pracy na terenach użytków zielonych, do prac polowych i prac w obrębie zabudowań gospodarskich. Ciągnik może mieć wiele innych zastosowań. Cechy charakterystyczne modeli to: ciekawy design, nisko położony środek ciężkości, łatwa obsługa, duża elastyczność i wydajność.

 

Agrofarm 420 / 430 Profiline/TTV to ciągnik uniwersalny, posiadający bardzo praktyczne wyposażenie. Ciągnik wykorzystuje niezawodne silniki DEUTZ, dwie dostępne wersje wyposażenia sprawiają, że może być dopasowany do wymagań każdego gospodarstwa Dostępne są różne wersje kabiny z dachem o obniżonej wysokości dla łatwiejszego korzystania z ciągnika wewnątrz budynków. Nowoczesny układ napędowy, rozbudowany układ hydrauliczny, niskie koszty eksploatacji to cechy nowego ciągnika Agrofarm 420 / 430 Profiline/TTV.

 

Opis na stronie producenta

Agrofarm

Agrofarm 410 / 420 / 430 - inteligentny wybór

Właściciele gospodarstw rolnych chcą zarabiać. Zyski finansowe są niezbędnym warunkiem satysfakcji z wykonywanej pracy. Rolnicy idący z duchem czasów muszą podejmować perspektywiczne decyzje, które zawsze mają bezpośredni wpływ na wynik finansowy gospodarstwa rolnego. Podejmowanie decyzji o zakupie nowej maszyny jest często poprzedzone długim procesem zbierania danych i informacji, konsultacji z przyjaciółmi, doradcami i organizacjami rolniczymi. Ostateczna decyzja oparta jest zawsze na racjonalnych przesłankach, uwzględniających wszystkie aspekty, zapewniające dobre wyniki gospodarstwa. Dobrym wyborem jest maszyna znanej marki spełniający wymagania nowoczesnej techniki i ekonomicznej eksploatacji.

 

Bogata oferta modeli i konfiguracji
Nowy gama Agrofarm jest zaprojektowany z myślą o pracach na użytkach zielonych, zabiegach pielęgnacyjnych i pracach gospodarczych. Oferuje szczególne zalety kompaktowej klasy średniej: dużą elastyczność, nisko położony środek ciężkości i dużą zwrotność, dobrą widoczność, ergonomiczność oraz wysoką ekonomiczność i wydajność, przy atrakcyjnym stosunku ceny do mocy. Agrofarm jest ciągnikiem wielozadaniowym, posiadającym praktyczne wyposażenie. Dzięki różnym wariantom dachu kabiny i wynikającej z tego małej wysokości, ciągniki tej gamy mogą być również stosowane w budynkach inwentarskich o niskich bramach i na ciasnych podwórzach. Dzięki dostosowanej do praktycznych zastosowań ofercie skrzyń biegów, profesjonalnej instalacji hydraulicznej oraz niezwykle korzystnym kosztom eksploatacji i konserwacji, Agrofarm jest naprawdę ciągnikiem uniwersalnym.

 

Opis na stronie producenta